B-hepatiit Maksa funktsioon on normaalne, ei ole viirusevastane?

1. Kas maksafunktsioon on normaalne, lihtsalt vaata transaminaaside taset?

Maks on suur keemiline taim, mis mängib inimese ainevahetuses väga olulist rolli. Rääkides maksafunktsioonist, näevad enamus inimesi, et maksa funktsioon on hea, vaadake lihtsalt transaminaaside (ALT ja AST) rida, kuid tegelikult peegeldavad nende maksafunktsiooni näitajaid rohkem kui need kaks projekti, sealhulgas albumiini, globuliini, koliinesteri ensüüme , hüübimisfunktsioon ja seerumi bilirubiin jne. Mõnedel patsientidel on transaminaaside normaalne tase, kuid valgu elektroforees näitab, et globuliin on tõusnud, albumiin langeb ja valgevere suhe on inversioon (normaalne vahemik on 1,5-2,5, väiksem kui 1,5 on inverteeritud), mis näitab, et krooniline hepatiit võib olla välja kujunenud tsirroos; Koliinesteraasi tase on vähenenud, mis näitab ka, et maks on kahjustatud.

Seega, kas normaalne maksafunktsioon ei tohi mitte ainult vaadata transaminaasi, vaid ka teisi integratsiooni indikaatoreid.

Lisaks erinevad haiglad, kellel on erinevate reaktiivide tuvastamine, on biokeemiline analüsaator erinev, on mõõdetud transaminaaside normaalsed väärtused samuti erinevad. In You'an'i haiglas on mehed, kellel on normaalne ALAT ülempiir 40, 35 naisega. Maksa funktsiooni indikaatorites muudavad ALT tasemed kõige tundlikumaks, kuna see on maksarakkude tsütoplasmas, asub AST maksa rakkude mitokondrites, kui maksa rakud hävitatakse, on ALT esimene vere lekkimine tuvastatud. Kuid mõned tsirroosiga patsiendid, kontrollige normaalset ALT-i normaalset, ASAT-i tõusnud, aga ka maksa talitlushäire.

2. Maksafunktsioon on normaalne, mis näitab, et B-hepatiit pole tõsine?

See ei ole absoluutne, on varem öeldud: "paindlik motoorne transaminaas, kohutav kollane, kangekaelne T". Miks seda nimetatakse paindlikuks transaminaasiks? Kroonilise B-hepatiidi põdevatel patsientidel võib väsimus põhjustada viiruse replikatsiooni suurenemist, transaminaaside taseme tõusu, kuid kuna maksa ise on väga tugeva kompenseerivusega, mõned maksahaigused või lihtsalt ei tegele, tekib mõni transaminaaside päev suudab oma alla seada. Seepärast on transaminaaside taset väga lihtne muuta, ühe maksafunktsiooni testi tulemused on normaalsed ja ei saa seletada, et B-hepatiidi seisund ei ole tõsine.

Lisaks tähendab "kohutav kollane": kollatõbi, seerumi bilirubiinisisaldusega patsiente, mis näitavad, et seisund suurenes; "kangekaine T" viitab minevikus, mida kasutatakse TTT katsete plasmataseme määramiseks (tüümianismi hägususe test), on nüüd asendatud valguelektroforeesiga, mida krooniline hepatiit võib hinnata kerge, mõõduka või raske või on see välja töötatud hepatiidi tsirroosi ulatuses.

3. Maksafunktsioon on normaalne, progresseerumise oht on madalam?

Nagu eespool mainitud, on maksafunktsioon normaalne, võib selgitada ainult praegust maksa kompenseerivat toimet ei ole halb, ei tähenda, et haigus ei areneks. See töötas 10 inimest (maksarakud), mis nüüd vähenes 5 inimesele (viiruse aktiivsus hävitab osa maksa rakkudest), kuigi võitlus tugevus, jõupingutused võivad ka keemiatööstuse töö maksa täiendada, kuid see olukord ei ole absoluutne nr, sest viirus on endiselt pidev replikatsioon, kahjustus normaalsetele maksarakkudele. Kui viivitust ei ravita, jätkub kindlasti ka tulevikus haiguse areng, tsirroosi areng, maksavähi risk ei vähene.

4. Maksafunktsioon on normaalne, kas B hepatiit on kandja seisund?

Tavaliselt me ütleme, et kandjad peaksid olema kroonilise B-hepatiidi viiruse kandjate immuunsusalluvuses, st kehas ja viiruses riigi rahulikus kooseksisteerimises, ei ole immuunsüsteem käivitanud viiruse rünnakut, maksa rakud ei ilmunud Ilmselge kahju. Lisaks tavapärasele maksafunktsioonile võib patsient ka järgida järgmisi tingimusi, seda võib pidada tõeliseks kandjaks:

1) hepatiit B viis antigeeni positiivset, tihti infektsiooniaja nimel on suhteliselt lühike;

2) viiruskoormus on suhteliselt kõrge, üldjuhul 10 7 võimsusest, 8 korda;

3) patsiendid, kellel esineb maksimaalselt kaks maksapõletikku ja rohkem kui kaks maksafibroosi;

4) patsiendid saavad regulaarselt läbi vaadata, üks kord kontrollida iga 3-4 kuu tagant, ALT-d ei tõusnud!

Kui 50-aastastel, vanematel patsientidel on maksatalitlus normaalne, kuid viiruse koormus ei ole väga suur, umbes 10-l kolm korda või nii, siis võib ta olla juba pikka aega nakatunud B-hepatiidi viirusega, on olnud koos viirus Aastad võitluses. Kui maksarakke ei saa taastada, tekivad maksarakulaatorid rakukultuuri juhtmeid, täidavad kahjustatud maksarakkude ruumi ja muutuvad aeglaselt maksa hepatiit-tsirroosiks. Seepärast ei kuulu ülaltoodud patsiendid tõelistesse kroonilistesse kandjatesse.

5. Maksafunktsioon on normaalne, ei ole viirusevastane ravi?

Patsiendi maksa funktsioon on normaalne, kui kohtunik on tõepoolest kandeasendis, ei ole keha immuunsüsteemi viiruse vastu käivitanud, siis ei vaja seda ega seda ka retroviirusevastase ravi jaoks sobiv; aga kui patsiendil on tekkinud tsirroos, usume, et niikaua, kuni viirus on leitav, on isegi viirusevastane ravi, isegi kui maksafunktsioon on normaalne.

Mõned patsiendid, kellel on maksahaigus või vähendavad ensüümimeditsiini, on maksafunktsiooni testi tulemused normaalsed, haiguse kontrollimiseks ja viirusevastaseks ei pea olema. Tegelikult on see idee vale, see on sarnane bakteriaalsele infektsioonile, mis on põhjustatud kopsupõletikust; palavikuvastased analgeetikumid on sümptomite leevendamiseks, palliatiiviks ja antibiootikumid on ravi, saate puhastada bakterid in vitro; hepatiit on põhjustatud viirusest. Maksa ravimit vähendades ensüümi saab ainult transaminaaside, et vähendada maksakahjustusi, sama on ajutine lahendus, viirusevastane ravi on võti.

Niisiis, ärge viirusevastane, ei tohi lihtsalt vaadata transaminaasi, vaadake lihtsalt maksafunktsiooni, peavad olema terviklikud otsused või haiguse edasilükkamine on lihtne. Peale selle peab patsient meeles pidama, et varajane viirusevastane ravi on varakult kasulik, hiline viirusevastane hilinenud kasu, ei viirusevastane ravivastus puudub!